מה חשוב לדעת על מיחזור משכנתאות?

צור קשר
מה חשוב לדעת על מיחזור משכנתאות

מה חשוב לדעת על מיחזור משכנתאות?

המלצה אשר גורפת ונכונה לכולם היא להיות תמיד במעקב אחרי הלוואת המשכנתא – מכיוון שלאורך הזמן ההלוואה נתונה לשינויים שונים.
השינויים יכולים לנבוע ממקורות חיצוניים שאינם תלויים בכם – כמו לדוגמא שינוי בריבית המשק והשינויים יכולים להיות גם אישיים – כמו שינויים בחיים האישיים שלכם, אשר ישפיעו גם על יכולות ההתמודדות שלכם עם מסלול המשכנתא בו בחרתם – אלו יכולים להיות שינויים אשר יפגעו במצב הכלכלי וביכולות ההחזר שלכם ואלו גם יכולים להיות שינויים הפוכים אשר יאפשרו לכם לסיים את החזרי המשכנתא בפרק זמן קצר יותר ולהותיר את ההלוואה כנחלת העבר.

החדשות הטובות הן שיש מה לעשות במקרים שכאלו, כאשר קיימת אפשרות להחליף את תנאי המשכנתא הקודמים לתנאים אחרים.

אז מה זה בכלל מיחזור משכנתא?

בהליך מיחזור משכנתא, מה שאתם אמורים לעשות זה למעשה לקחת הלוואת משכנתא חדשה ולכסות באמצעותה את הלוואת המשכנתא הישנה.

יש לקחת בחשבון שפעולה של פירעון מוקדם של הלוואת המשכנתא טומנת בחובה ברוב המקרים קנס כספי – הנקרא עמלת פירעון מוקדם.

בכדי להבין בצורה מעמיקה אם הפעולה הזו אכן משתלמת עבורכם, חשוב כמובן להכניס למשוואה גם את הקנס אותו תדרשו לשלם.

מיחזור משכנתא – כמה זה אמור לעלות לכם?

לפני שאתם מחליטים על מיחזור משכנתא יש לא מעט פרמטרים שחשוב לבדוק – ראשית כל, ההמלצה היא לפנות לבנק המלווה ולבקש את כל המידע הרלוונטי לגבי ההלוואה שלכם, תוך דגש על פרטים כגון: סכומי הכסף שנותרו לכם להחזיר, גובה עמלת הפירעון, גובה הריבית וכל פרט אחר אשר יכול לאפשר לכם להבין אם בכלל מחזור משכנתא זאת פעולה שכדאי לכם לנקוט בה.

דגשים חשובים לפני שעושים את הצעד

אם אחרי שבחנתם לעומק את מצב הלוואת המשכנתא שלכם ולמדתם להכיר את החלופות, החלטתם שזה הצעד הנכון עבורכם בשלב הבא ההמלצה היא לשים דגש על מספר פרמטרים:

הבינו את הסיבה בגינה אתם מעוניינים לבצע את הצעד הזה – ובדקו מה האלטרנטיבות אשר יאפשרו לכם לקבל את המענה האיכותי ביותר על המטרה.

בשלב הבא, כדאי לבצע סקר שוק מקיפים כאשר המטרה שלכם תהיה ליהנות מתנאי המשכנתא הטובים ביותר אותם תוכלו לקבל.

יש לשים דגש על כל הפרמטרים הבאים ולהבין בצורה מעמיקה את עלות עמלת הפירעון המוקדם אותה תדרשו לשלם – הבינו מה הסכום אותו תדרשו לשלם והאם הפעולה אכן נראית לכם כמשתלמת גם אחרי שאתם מוסיפים את הסכום המדובר.

אם קיבלתם החלטה לקחת את ההלוואה החדשה מבנק אחר, יש להכניס למשוואה פרמטרים נוספים כמו: שכר של שמאי, ייפוי כוח, רישום בטאבו ועוד – ורק אחרי שמחשבים את כל אותם המרכיבים ניתן להגיע להבנה מעמיקה אם פעולת המיחזור אכן משתלמת.

לסיכום, הלוואת משכנתא היא ההלוואה הגדולה והמשמעותית ביותר אותה אנשים לוקחים בחייהם – מדובר בהלוואה אשר אמורה ללוות אותנו שנים רבות ומכיוון שהיא מחייבת עמידה בהחזרים כספיים חודשיים בכוחה של הלוואה זו גם להשפיע על מצבנו הכלכלי.

כמובן, שלצד ההלוואה יש גם תשלומים נוספים כמו ביטוח משכנתא – מבנה וחיים ועוד.. שגם הם מצטברים ברבות השנים לסכומי כסף גדולים ולכן, יש לקחת בחשבון גם את ההוצאות הללו.

בכדי ליהנות מהלוואת משכנתא בתנאים הטובים ביותר אותם ניתן לקבל – חשוב כאמור להישאר עם יד על הדופק לאורך כל תקופת ההלוואה ולהיות מודעים לחלופות המוצעות – במידת הצורך כדאי להיוועץ עם איש מקצוע אשר יוכל להחוות את דעתו ולסייע הן בקבלת ההחלטות הנכונות והן בתהליך עצמו.

קרדיט תמונה pexels

שתף

צוות קליקבנק