איך להיות מוכנים להחזרי הלוואה?

צור קשר
איך להיות מוכנים להחזרי הלוואה

איך להיות מוכנים להחזרי הלוואה?

ישנם מצבים שונים בחיים בהם אנו עלולים להתמודד עם הוצאות כספיות גבוהות – זה יכול להיות לצורך רכישת רכב (מימון רכב), חתונה, לימודים, ניתוח, כיסוי של חובות והסיבות עוד רבות ומגוונות.
במקרים רבים המסקנה תהיה שהדרך היחידה באמצעותה ניתן יהיה לגייס את אותו סכום הכסף עוברת בקבלת הלוואה.
עכשיו, כאן חשוב להדגיש שיש לא מעט גופים אשר מציעים הלוואות ובין היתר: הבנקים, חברות האשראי, חברות הביטוח ועוד מגוון גופים חוץ בנקאיים.
מיותר אולי לציין שחשוב לבחור בתבונה את הגוף המלווה – את הבחירה יש לבצע רק לאחר בירור פרטים מעמיקים הן לגבי הגוף עצמו (ואמינותו) והן לגבי תנאי ההלוואה המוצעת על ידו.
בשלב הבא, חשוב להבין בצורה מעמיקה שאנחנו אמורים להחזיר את ההלוואה – וההחזרים יתבצעו לרוב בסכומי כסף אותו נפריש מדי חודש לטובת המטרה.
בכדי למנוע ממצבים לא נעימים חשוב להיערך בצורה הנכונה לביצוע ההחזרים ולהלן מספר טיפים ישימים אשר יסייעו במטרה:

תכננו בקפידה את גובה ההלוואה ואת גובה ההחזרים

בשלב ראשון חשוב לתכנן בקפידה את גובה ההלוואה המבוקשת – בשביל לעשות זאת כדאי ומומלץ גם לחשב הוצאות נלוות – כך שאם לדוגמא אתם מעוניינים בקבלת הלוואה לצורך מימון לרכב חשוב שתיקחו בחשבון לא רק את גובה העלות ההתחלתית של  הרכב  (או את גובה הסכום לא אתם זקוקים בכדי להשלים את הרכישה) אלא גם הוצאות כספיות נלוות כמו: ביטוחים, טסט, רישיון הרכב וכיוצא בזה..- מה שיאפשר לכם לקבל את המונה המלאה לגבי סכום הכסף לו אתם זקוקים עבור המטרה.
אחרי שמבינים את גובה סכום ההלוואה כדאי לנסות ולהבין מהו סכום הכסף אותו ניתן להחזיר בכל חודש – יש לקחת בחשבון גם את ההוצאות הנלוות כמו הריבית והעמלות.
במידה ומדובר בהלוואה לטווח ארוך כדאי שתנסו לקחת בחשבון גם הוצאות כספיות עתידיות שיכולות לעלות – על מנת למנוע מצב שבעתיד לא תוכלו להמשיך ולעמוד בגובה ההחזרים עליהם התחייבתם.
דגש על כל הפרמטרים ותכנון קפדני של ההחזרים יאפשר לכם להגיע להחלטה לאיזו תקופה לפרוש את ההלוואה.

אפשרות לפירעון מוקדם

כאשר אתם לוקחים הלוואה, מכל גוף ועבור כל מטרה – קיימת חשיבות גבוהה לבדוק את האופציה לפירעון מוקדם של ההלוואה. הסיבה לכך טמונה בעובדה שאם מסיבות כאלו ואחרות המצב הכלכלי שלכם ישתפר או שתקבלו סכום כסף ממקור לא צפוי – חשוב שוודאו שיש לכם את האפשרות לפרוע את ההלוואה ובצורה כזאת, להפחית את מספר התשלומים אשר נותרו לתשלום וכך גם את הריבית.
יש לקחת בחשבון שבחלק מהמקרים בכדי לבצע פירעון מוקדם תדרשו לשלם עמלה – וכדאי לבדוק מהו גובה העמלה (מומלץ אף לערוך השוואה עם גופים ומסלולי הלוואה אחרים ולבדוק אם הם טומנים בחובם תנאים טובים ונוחים יותר).

חשיבותו של תכנון מקדים

כאמור, לא משנה מהי הסיבה בגינה אתם זקוקים להלוואה קיימת חשיבות גבוהה שתקפידו על תכנון קפדני ומקדים ותיקחו בחשבון את כל הפרמטרים המשפיעים על ההלוואה.
יש לשים דגש על הוצאות לא צפויות אשר יכולות לעלות, על הלוואות קודמות שאולי אתם עדיין מחויבים אליהן ועל פרמטרים נוספים.
מעבר לכך, בחנו לפרטי פרטים את תנאי ההלוואה – כאשר המטרה היא להבטיח שאתם אכן מקבלים תנאים אשר נחשבים לטובים – הן מבחינת תקופת ההלוואה, הן מבחינת גובה הריבית והן מבחינת האפשרות לפירעון מוקדם.
תכנון שכזה ודגש על כל הפרמטרים הרלוונטיים יאפשר לכם לקבל בסופו של דבר את ההחלטות הטובות ביותר.

קרדיט תמונה pexels

שתף

צוות קליקבנק