מהו מחיר זהב משומש? ואיך מוכרים אותו?

צור קשר
מהו מחיר זהב משומש? ואיך מוכרים אותו?

מהו מחיר זהב משומש? ואיך מוכרים אותו?

אם יש ברשותכם תכשיט זהב, כלי זהב, תכשיטים או פריטים אחרים המשולבים בזהב, יכול מאוד להיות שאתם יושבים על אוצר. מחיר זהב משומש לא נופל ממחירו של זהב חדש. נכון, במרבית המקרים לא יהיה מדובר במשהו בעל ערך עצום, שכן זהב, יקר ככל שיהיה, נמכר ונקנה לפי משקל, ואם החפץ שברשותכם לא כבד במיוחד, או לפחות החלק ממנו שעשוי מזהב לא בעל משקל גבוה, הרי שהערך של החפץ לא בהכרח גבוה.

ובאותה נשימה חשוב להבין כי ישנם חפצים מאוד יקרים, חפצי אומנות ואספנות, אשר כמות הזהב שבהם אולי נמוכה, אך ערכם האספני גבוה במיוחד. אם ברשותכם חפץ שכזה, הרי שערכו גבוה יותר מערך הזהב שבו. ועדיין, מרבית הישראלים המחזיקים בזהב בצורות שונות בביתם לא מחזיקים בו בצורת אומנות לאספנים, ואפילו אם הזהב שלכם משולב בחפצי אומנות, סביר להניח כי לא מדובר באומנות "נחשבת", שהרי זו עולה הון תועפות ונמכרת גם במכירות פומביות ברחבי העולם.

אז איך מוכרים את הזהב המשומש?

זהב משומש מוכרים לסוחרים בזהב, אנשים שעבודתם היא מסחר בזהב. הזהב הוא חומר מאוד פופולרי, ומאז ומעולם היו אנשים אשר התמחו בעבודה עם זהב. לא מדובר בתכשיטנים שמייצרים תכשיטי זהב ותכשיטים אחרים, אלא באנשים שהמקצוע שלהם הוא מסחר, והפרשי השערים במחיר הזהב הוא לחם חוקם.

בשביל למכור את הזהב המשומש שלכם תצטרכו:

  1. לקבל הערכת מחיר על שוויו – בהתאם לרמת הטוהר של הזהב, משקלו של הזהב בגרמים, ומחיר השוק נכון לרגע בדיקת המחיר.
  2. למצוא סוחר שיהיה מעוניין לקנות – לא כל אדם ירצה לרכוש מכם את הזהב שלכם. סוחרי זהב מקצועיים לעומת זאת ישמחו לרוב לרכוש מכם במחיר הוגן את הזהב, ותמורת מזומן שיועבר לרשותכם מיד, ממש כמו בכל מכירה אחרת.

יש לא מעט חנויות שיקנו מכם זהב, חנויות תכשיטים שתולות שלטים "קונה זהב" מחוץ לחנות ומזמינים אנשים למכור להם את הזהב הישן שלהם, לרוב בצורת תכשיטים. ישנה המלצה גורפת להימנע ממכירת הזהב שלכם לחנויות שכאלו, שכן הרווח שתקבלו נמוך בהרבה מהרווח שמגיע לכם. הסיבה פשוטה להבנה – מדובר במתווכים של זהב, לא בסוחרים של זהב. הם לוקחים מכם את הזהב במחיר מסוים, נמוך ממחיר השוק, ואז מוכרים הלאה את הזהב לסוחרי זהב כדי ליהנות מהרווח שבהפרש בין שערי המכירה והקניה.

המהלך הנבון יותר עבורכם כשהבנתם כי מחיר זהב משומש דינו כמחיר זהב חדש וכי מגיע לכם תשלום מלא עבור הזהב שלכם, זה למצוא סוחר בזהב שזה תחום עיסוקו ומשלח ידו, ולמכור לו את הזהב. מעבר לכך, מן הראוי למצוא מקום מסודר, חברה שזה מרכז העשייה שלה (סחר במתכות יקרות וביהלומים) ולעבוד מולם בצורה מסודרת ומורשית.

שתף

צוות קליקבנק