3 דברים שחשוב לדעת על הלוואות סטודנטים

צור קשר
הלוואת סטודנטים

3 דברים שחשוב לדעת על הלוואות סטודנטים

לפני שאתם מגישים בקשה להלוואת סטודנטים, חשוב לשקול את העלות וההחזרים, את ההשלכות במקרה שלא תוכלו לעמוד בתשלומים, וכיצד עשויים תשלומים אלה להשפיע על ההתחייבויות והיעדים הפיננסיים האחרים שלכם.

בין אם אתם סטודנטים לתואר בניהול או בחינוך, הלוואת סטודנטים יכולה לעזור לכם לממן את העלות הגבוהה של ההשכלה האקדמית שלכם. עם זאת, קחו בחשבון שלהתחיל את שארית חייכם עם חוב כל כך גדול, עשוי להיות נטל כבד מנשוא.

אם אין באפשרותכם לממן את הלימודים ללא הלוואה, הנה 3 דברים שכדאי לשקול לפני הגשת הבקשה להלוואה.

עלות ההלוואה ומדיניות ההחזרים

הלוואות לסטודנטים הן זולות, יחסית לסוגי הלוואות אחרים, אבל עדיין העמלות והריבית יכולות להצטבר עם הזמן. חשוב לוודא כי שיעור הריבית שתשלמו בגין ההלוואה יהיה נמוך במידת האפשר.

איך מחושב החזר הלוואה המיועדת למימון ההשכלה הגבוהה?

ברוב ההלוואות לסטודנטים, התשלומים נדחים כל עוד אתם ממשיכים ללמוד לפחות במחצית מהזמן. לאחר שתסיימו את הלימודים, תעזבו את המוסד החינוכי או תתחילו ללמוד פחות שעות, תקבלו בדרך כלל תקופת חסד של שישה חודשים, שלאחריה תצטרכו להתחיל להעביר תשלומים חודשיים להחזר ההלוואה שקיבלתם.

מה יקרה אם לא תוכלו לעמוד בהחזרי ההלוואה לסטודנטים

כאשר אתם מקבלים הלוואת סטודנט מגוף פרטי, הלווים עשויים להציע דחייה או להיות סובלניים לגבי הקושי שלכם לעמוד בהחזרי ההלוואה. עם זאת, התנאים שיציעו לכם בדרך כלל לא יהיו נדיבים מאוד.

איחור בתשלומים עלול לפגוע באשראי שלכם. אם תפסיקו לשלם לחלוטין, ההלוואה תיכנס לחדלון פירעון, תיתבעו לפרוע את היתרה מידית, ויתכן גם שתחויבו בעמלות גבייה.

עם זאת, כאשר אתם מקבלים הלוואה מגוף פרטי ואתם מתקשים להחזיר אותה, תוכלו לנסות להאריך את תקופת ההחזר או לבקש מימון מחדש להחזר החוב שלכם.

כיצד יכולה הלוואת הסטודנטים להשפיע על יעדים פיננסיים אחרים

לסטודנטים צעירים, בדרך כלל אין עדיין התחייבויות פיננסיות או יעדים פיננסיים ארוכי טווח. אבל, ברגע שהם מתחילים את הקריירה שלהם ומקבלים הכנסה חודשית קבועה, יתכן שיתחילו לתכנן בניית קרן חירום, קניית בית, יצירת חיסכון לפרישה או השגת אבני דרך פיננסיות מרכזיות אחרות.

אבל אם קיבלתם הלוואה למימון הלימודים, האפשרות להשיג בעתיד הקרוב יעדים פיננסיים שונים עשויה להיות חלום באספמיה. החוב המוטל עליכם עשוי להקשות עליכם לפעול לקראת השגת יעדים פיננסיים שחשובים לכם. קרוב לוודאי שתוכלו להתפנות להשגת אותם יעדים, רק לאחר שתצליחו לפרוע את מלוא ההלוואה שקיבלתם.

ואם אתם חושבים להגדיל את התשלומים החודשיים כדי להשתחרר מהחוב מהר יותר, כדאי לשקול אם באמצעות הפירעון המוקדם תצליחו להרוויח יותר כסף בטווח הארוך (מאוד), או שאולי עדיף להעביר את הכספים האלה לתוכנית חיסכון פנסיונית. משתנים רבים נלווים לקבלת החלטה שכזו, אבל ברוב המקרים המהלך החכם יותר הוא להכניס את הכסף הנוסף שלכם לחשבון חיסכון לפני שאתם ממהרים להעביר אותו לגוף שהעניק לכם  את ההלוואה, כדי להיפטר ממנה כמה שיותר מהר. אז אל תמהרו לפרוע את החוב שלכם מוקדם מדי, כדי לא לוותר על האפשרות שלכם לחסוך כסף רב יותר.

אז מה עושים? נסו לחשוב קדימה, לשקול את היעדים השונים שאתם רוצים להשיג לאחר שתסיימו את הלימודים האקדמיים, ולרכוש ידע באשר לדרכים שבהן הלוואת סטודנטים יכולה להשפיע על ההתקדמות שלכם לקראת השגת אותם יעדים פיננסיים נכספים.

בשורה התחתונה

למרות שתהליך קבלת הלוואת הסטודנטים יכול להיות קל ונוח, חשוב מאוד לקחת בחשבון את ההשפעה הפוטנציאלית של הלוואת סטודנטים על המצב הכלכלי שלכם לאחר שתסיימו ללמוד ותקבלו את התואר האקדמי.

יש שיטות אחרות, מלבד הלוואת סטודנטים, שיכולות לעזור לכם לממן את הלימודים האקדמיים שלכם, כמו מלגות, מענקים, עבודה במשרה חלקית ועוד. דרכים אלה יכולות לעזור לכם להפחית את התלות שלכם בהלוואות סטודנטים ולחסוך לכם כספים בטווח הארוך.

דרג

שתף

צוות קליקבנק