סוגי הריביות הקיימות בלקיחת משכנתא

צור קשר
סוגי הריביות הקיימות בלקיחת משכנתא

סוגי הריביות הקיימות בלקיחת משכנתא

  1. משכנתא בריבית קבועה
  2. משכנתא בריבית מתכווננת (ARM)
  3. משכנתא בריבית בלבד

משכנתא היא הלוואה שבנק או מוסד פיננסי נותן ללווה. הלווה משתמש בכסף לרכישת נכסי נדל"ן, שאותו הבנק מלווה כערובה להלוואה.

ישנם סוגים רבים ושונים של משכנתאות. סוג המשכנתא תלוי במצב הכלכלי ובתוכניות לגבי הנכס.

יש מגוון רחב של סוגים שונים של משכנתאות לבחירה. הם נעים בין משכנתאות בריבית קבועה ל-30 שנה למשכנתאות בריבית קבועה ל-15 שנים ולריבית קבועה ל-10 שנים.

ישנם שני סוגי משכנתאות שניתן לבקש בעת רכישת דירה: משכנתא בריבית קבועה ומשכנתא בריבית מתכווננת.

משכנתאות בריבית קבועה הן האפשרות הפופולרית ביותר, מכיוון שהן מציעות תשלום חודשי צפוי.

משכנתאות בריבית מתכווננת מאפשרות לשלם פחות מראש, אך התשלום החודשי עשוי להשתנות עם הזמן.

הריבית על משכנתא בריבית מתכווננת יכולה להשתנות כל שנה או שנתיים בהתאם לתנאי הסכם ההלוואה.

משכנתאות בריבית קבועה מציעות יציבות, בעוד משכנתאות בריבית משתנה מציעות גמישות. אם יש לך ציון אשראי נמוך או הכנסה נמוכה, משכנתא בריבית קבועה עדיפה כי תוכל לקבל אישור להלוואת בית עם מקדמה נמוכה יותר ותשלומים חודשיים נמוכים יותר.

יתרונות משכנתא בריבית קבועה

משכנתא בריבית קבועה היא סוג של משכנתא בה הריבית נשארת זהה לאורך כל חיי ההלוואה. גם התשלומים החודשיים קבועים, כלומר הם לא ישתנו. זו יכולה להיות אפשרות טובה למי שיש להם הכנסה יציבה ורוצים להימנע מהפתעות.

היתרון של משכנתא מסוג זה הוא בכך שהיא מספקת יציבות ויכולת חיזוי. יודעים בדיוק מה יהיו התשלומים החודשיים, ויודעים שהם לא ישתנו עם הזמן.

זה יכול להיות מועיל במיוחד אם יש הכנסה קבועה, או אם מתכננים להישאר בבית עוד שנים רבות.

יתרון נוסף הוא שמכיוון שהתשלומים יציבים, קל יותר לתקצב אותם בכל חודש.

חסרון הוא שלסוג זה של משכנתא יש ריביות גבוהות יותר מאשר סוגים אחרים של משכנתאות, כמו משכנתא בריבית מתכווננת (ARM).

משכנתאות בריבית קבועה הן בדרך כלל אפשרות טובה יותר מאשר משכנתאות בריבית מתכווננת (ARMs) מכיוון שהן מציעות יותר יציבות ויכולת חיזוי. ל-ARM יש שיעורי ריבית משתנים שיכולים להשתנות לאורך זמן, מה שלעתים עלול לגרום לתשלומים חודשיים גבוהים יותר ממה שתוכנן במקור.

כאשר בוחרים לקחת משכנתא חוץ בנקאית, חשוב להכיר את סוגי הריביות הקיימות. ככל שתגיעו יותר מוכנים ותכירו סוגי ריביות שונים ככה התהליך יהיה נוח ומובן ותוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם.

יתרונות משכנתא בריבית מתכווננת

משכנתא בריבית מתכווננת היא הלוואה שיש לה ריבית המותאמת לפי תנאי השוק. ניתן לאפס את הריביות על הלוואות אלו בפרקי זמן קבועים, לרוב בין 1-5 שנים.

משכנתא מסוג זה היא בתשלום חודשי נמוך יותר ממשכנתא בריבית קבועה ויכולה להיות בחירה מצוינת עבור אנשים שלא בטוחים כמה זמן הם יישארו בביתם או אם יעברו דירה בזמן הקרוב.

משכנתא בריבית מתכווננת היא סוג של משכנתא בריבית נמוכה יותר מהמשכנתא בריבית קבועה. ישנם יתרונות רבים למשכנתא מסוג זה, כמו היכולת לחסוך כסף בריבית ותשלומים חודשיים נמוכים יותר.

גם למשכנתא בריבית מתכווננת יש חסרונות. החיסרון הבולט הוא שהיא עלולה להתייקר בעתיד מהמשכנתאות בריבית קבועה, מכיוון שהריביות משתנות עם הזמן.

קרדיט תמונה freepik

שתף

צוות קליקבנק